بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک

اجاره سوئیت در محلات

جستجوی پیشرفته

اجاره سوئیت در محلات

اجاره روزانه آپارتمان در محلات

محلات یکی از شهرهای استان مرکزی است و در جنوب شرقی این استان واقع شده. محلات زیبا  بر طبق سرشماری سال 95، بیش از ۵۵ هزار نفر جمعیت را درون خود جای داده است.

این شهر از سمت شمال خود به  قم و آشتیان، از سمت جنوب به اصفهان و گلپایگان، از سمت غرب به خمین و اراک و از شرق به دلیجان محدود گشته است.

آب و هوای این شهر زیبا در فصل بهار ملایم و مطبوع است و در فصل تابستان گرم. در فصل پاییز نیز معتل و در فصل زمستان سرد و خشک. بنا براین بهترین زمان سفر به محلات در فصل بهار است.

 محلات شهر گل، هوای بسیار تمیز و صافی را داراست و همین شرایط مساعد هوا، سبب شده که مزارع گل در سراسر این شهر رونق فراروانی داشته باشد. امروزه این شهر زیبا مهد پرورش گل های زینتی شده و پایلوت های گل‌ کاری کشور را به خود اختصاص داده. ازاین جهت است که محلات به هلند ایران مشهور گردیده است.

شاید بخواهید بدایند که چرا نام محلات بر روی این شهر نام گذاری شده؛ دلیل این است  که در گذشته قسمت های مختلف این منطقه  متشکل از محله‌ های گوناگون بوده که فرهنگ‌ های متفاوتی نیز از هم داشتند. بنابراین نام محلات را روی آن گذاشته اند.

مردم محلات فارسی زبان هستند و با لهجه ی شیرین محلاتی باهم صحبت میکنند. اکثریت مردم هم مسلمان و پیرو مذهب شیعه هستند.

اگر قصد سفر به محلات و بازدید از باغ های گل زیبای آن را دارید وبسایت قصریاب میتواند شما را در جهت اجاره اتاق در محلات و در جهت  اجاره ویلا در محلات  یاری کند. تا قبل از سفر، محل اقامت خود را رزرو کنید و دگیر دغدغه ی اسکان یابی در شهر های مقصد سفر خود را نداشته باشید.

 • سد باستانی نیم ور » این سد تاریخی یکی از قدیمی ترین سازه‌های موجود درایران برای ذخیره کردن آب در شهر محلات است . قدمت این سد به دوری حکومت ساسانیان میرسد. چشم انداز های بی نظیر و بکر علاوه بر تاریخی و بودن سد این محیط را به یک جاذبه ی گردشگری بی نظیر تبدیل کرده.
  دهکده گل وگیاهان زینتی محلات » این دهکده دارای ۱۱۰ هکتار وسعت بوده و به‌عنوان بزرگ‌ترین دهکده پرورش گل در کل کشور در شهر محلات قرار گرفته است. این مکان برای پرورش، تهیه و توزیع انواع گل‌های زیبا ست و بهشتی رنگارنگی برای بازدید دوست‌داران گل است.
  آبگرم محلات » آبگرم محلات شهرتی دیرینه دارد. این چشمه با قدمتی طولانی که درکتابهای تاریخی نیز به خواص درمانی آن اشاره شده ، سالانه گردشگران زیادی را مخصوصا در نوروز و فصل تابستان ازنقاط مختلف کشور به خود جذب میکند ومسافران از خواص درمانی آن استفاده می کنند.
  این جاذبه شامل 6 چشمه با نام‌ های شفا، دنبه، روماتیسم، حکیم، سودا (بختیاری) و سلیمانیه ‌می باشد که در این میان چشمه حکیم دمای کمتری نسبت به چشمه‌ های دیگر دارد.
  سرچشمه محلات » یکی از پرآب ترین چشمه های استان مرکزی است که در بلند ترین نقطه محلات قرارگرفته. علت به وجود آمدن شهر محلات نیز وجود این چشمه بوده است. در اطراف این سرچشمه پارک زیبایی وجود دارد که مسافران از آن دیدن میکنند. آب نمای زیبا، درختان سر به فلک کشیده، چنار کهنسال و ارتفاعات صخره ای در نزدیکی این چشمه همه ساله در فصل تابستان علاقه مندان بسیاری رو از دور و نزدیک به این جا میکشاند.

  غارآزاد خان محلات » این غار در ۱۰ کیلومتری شمال غرب محلات و در شمال روستای سنجه‌باشی قرار گرفته است . در کف این غار اهکی فراوانی یافت میشود که بسیار گواراست. این آب در اثر بارندگی از سقف غار می‌چکد، و در پایین آن جمع شده است.

 • از آن جایی که محلات مرکز گل و گیاه ایران است بهترین سوغات محلات گل و مشتقات مربوط به آن است. گل های زیبا ، دارو های گیاهی و عرقیجات گیاهی را از این منطقه با بهترین کیفیت می توان یافت همچنین گل های زیاد و زیبا موجب شده که عسل این ناحیه بسیار خوش طعم خوش بود شود.
  محلات نان های سنتی معروفی دارد که از آنجمله میتوان؛ نان گرده، نان پرکوفت، نان شیری و نان دوآتشه را نام برد.
  گیوه دوزی و گلیم بافی و همچنین صانیه چوبی وسفالی نیز از جمله صنایع دستی هستند که میتوانند سوغات خوبی برای خرید و هدیه دادن به دوستان و آشنایان از سفر محلات باشند.

 • شما عزیزان میتوانید جهت اجاره سوئیت درمحلات ، اجاره ویلا در محلات ، اجاره منزل در محلات ، اجاره اتاق در محلات و اجاره روزانه آپارتمان در محلات با وبسایت قصریاب در تماس باشید تا بتوانید بهترین اقامتگاه با مناسب ترین قیمت را رزرو نمایید.

 • محلات و ناحیه های اطرافش در دوره ی هخامنشیان بخشی از ایالت ماد محسوب می شده است و بر اساس کتیبه‌های پیدا شده از زمان هخامنشیان در این منطقه، از محلات با عنوان ورکان نام برده شده است.
  آثار باستانی نظیر آتشکده آتشکوه نشان می دهد که از زمان حکومت ساسانیان در اطراف رودخانه قمرود محلات جمعیت زیادی زندگی میکردند و دراینجا سکونت وجود داشته. در دوران اسلامی محلات جزوه ایالت جبال وهمچنین در دوره ی سلجوقیان تا قاجاریه جزو ایالت عراق عجم محسوب می گردید.