بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک

اجاره سوئیت در خرم آباد

جستجوی پیشرفته

اجاره سوئیت در خرم آباد

 اجاره سوئیت در خرم‌آباد

این شهر در غرب ایران در مرکز استان لرستان و در مسیر آزاد راه شماره پنج کشور قرار گرفته که شمال ایران را به جنوب ایران وصل می‌کند.

 خرم‌آباد از لحاظ جمعیتی بیست و سومین شهر کشور است .

در گذشته تاریخی در محل این شهر شهری به نام خواهید آلو وجود داشته که به دستور شاپور دوم بر روی خرابه‌ های آن شهر(( شاپور خواست)) ساخته شده که قلعه فلک‌الافلاک یا دژ شاپور خواست از آثار بجا مانده همان دوران ساسانیان است.

 فردوسی شاعر نامی در مورد به وجود آمدن شهر شاپور خواست که آن زمان بخشی از خوزستان بوده چنین سروده است.

 ز بهر اسیران یکی شهر کرد              جهان را از آن بوم پر بهره کرد

 کجا ؟ خرم‌ آباد  بد نام  شهر               و از  آن  بوم  خرم  کرا بود بهر

 استان لرستان در سال هزار و سیصد و چهار از خوزستان جدا شد و شهر خرم‌آباد مرکز آن قرار گرفت و اکنون مردمان لر و لک در آن ساکن هستند و به زبان لری خرم‌آبادی صحبت می‌کنند.

خرم‌ آباد نخستین بار در ایران از طرف سازمان ملل به‌عنوان یک شهر نمونه گردشگری انتخاب گشت.

 • جمعیت شهر خرم آباد 506,471 نفر است. خرم آباد از شمال با شهرستان سلسله از شمال شرقی با بروجرد از شرق دورود الیگودرز از جنوب اندیمشک و از غرب با پل‌ دختر همسایه است. این شهر آب‌ وهوای مدیترانه‌ ای معتدل دارد و بارندگی در آن نسبتاً زیاد است. که این بارندگی در بهار به اوج خود می‌رسد.
  یکی از زیبایی‌های جالب توجه این شهر وجود چشمه‌های آب داخل شهر است که از آب‌های زیرزمینی آن به وجود می‌آیند. این شهر طبیعتی کوهستانی دارد و بسیاری از پوشش لرستان را جنگل تشکیل می‌دهد که پر است از درختان بلوط. اما متأسفانه از سال هشتاد و هشت این جنگل‌ها درحال نابودی هستند که پدیده گرد و غبار و خشک ‌سالی علل اصلی آن به نظر می‌رسند.
  بهتر است هرچه سریع‌تر برای سفر به خرم‌آباد آماده شوید و با اجاره سوئیت در خرم‌آباد از طریق سایت قصر یاب روزهای خوش سفر برای اسکان خودتان رقم بزنید.

 • این شهر در یک دره خوش‌آب ‌وهوا بنا شده و وجود چشمه‌های فراوان و بناهای تاریخی به تعداد زیاد باعث شده مجموعه‌ ای زیبا و دیدنی از مراکز تفریحی و تاریخی را در خود جا در خود جای دهد.

  دریاچه کیو، سراب‌ها و چشمه‌ها در کنار قلعه فلک‌الافلاک، پل شاهپوری سنگ‌ نبشته و گرداب سنگی در داخل شهر مجموعه از مجموعه‌های عالی گردشگری است. در خارج و حومه شهر پارک جنگلی شوراب و پارک جنگلی مخمل کوه را می‌توان نام برد.

  باید توجه کرد خرم‌آباد در سال هزار و سیصد و نود و پنج یکی از هفت شهر ایران در برترین جذب گردشگر بوده و موجب شده مردم در محیط مجازی به دنبال اجاره خانه یک‌روزه در خرم‌آباد و سوئیت مبله در خرم‌آباد باشند. که ما در این سایت شرایط آسان اجاره را برای شما فراهم آورده‌ایم.

 • نام دیگر این دژ بزرگ و باعظمت (( شاپور خواست )) بوده که ساخت آن به زمان ساسانیان بازمی‌گردد فلک‌الافلاک بر روی یک تپه طبیعی در شهر ساخته شده که دارای هشت برج است اما از گذشته تابحال چهار برج آن تخریب شده است این قلعه دارای چهار تالار داخلی است در زمان فتحعلی‌شاه قاجار یک بار مرمت گردیده و یک برج مرتفع به آن اضافه شده و از آن‌ پس به نام فلک‌الافلاک مشهور گردیده است.