بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک

اجاره سوئیت در کندوان

جستجوی پیشرفته

اجاره سوئیت در کندوان

اجاره سوئیت در کندوان و اجاره خانه سنگی درکندوان

کندوان یکی از روستا های شهرستان اسکو در استان آذربایجان شرقی است. که تاریخی به قدمت 7 هزار سال دارد. این روستا با شهر اسکو حدود 18 کیلومتر فاصله دارد و به جهت معماری خاص سنگی وصخره ای آن در ایران معروف است. نام این روستا به دلیل قرار گرفتن در مسیر طلوع خورشید  گون دوقان (کلمه ای ترکی به معنی محل طلوع خورشید ) بوده که اکنون کندوان تلفظ میشود. البته وجه تسمیه آن به دلیل خانه های این روستاست که شبیه کندوی زنبور ساخته شده.

این سنگ ها و صخره ها در روستا به دلیل فعل انفعالات آتشفشانی کوه سهند در هزاران سال قبل به وجود آمده  و اکنون معماری سنگی روستا در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. یکی از نکات جالب توجه این روستا این است که هنوز زندگی دربافت قدیمی آن جاریست. اما در ((کاپادوکیه ترکیه )) و(( داکوتا امریکا )) که هردو معماری سنگی به شکل کندوان دارند کسی زندگی نمیکند.

اگر قصد سفر به این روستا  را دارید ، قصریاب شما را درجهت اجاره اتاق درکندوان تبریز ، اجاره ویلا در کندوان تبریز و اجاره سوئیت استخردار در کندوان راهنمایی خواهد کرد.

 • خانه های این روستا درون صخره هایی ساخته شده اند که شکل مخروطی  یا کله قندی دارند و مربوط به قرن 7 ام هجری هستند.

  در ساخت این خانه ها فقط از سنگ استفاده شده . مخروط ها شکل هرمی دارند و ارتفاع آن ها گاهی به 40 متر هم میرسد که از جنس ایمبریت و لاهار تشکیل شده اند. این مخروط ها  ازگدازه های آتشفشان سهند در هزاران سال قبل به وجود آمده.

  خانه های داخل صخره  به طور معمول بین 2 تا 4 طبقه اند که در زبان محلی به آن ها ((گیران )) یا (( کران )) میگویند.

  درون این کران ها مسجد ، حمام ، مدرسه و آغل ساخته شده و طبقات آن از خارج توسط پله هایی که ازخود سنگ تراشیده  شده به هم وصل شده اند. از ویژگی جالب کران ها این است که دمای هوای داخل آن ها در زمستان ها گرم و در تابستان ها بسیار خنک هستند و از این جهت دمای هوای متعادلی دارند.

  جهت اجاره خانه سنگی درکندوان و اجاره سوئیت در کندوان تبریز با سایت قصریاب در تماس باشید.

 • این روستای زیبا و بی نظیر در کوهپایه ی کوه سهند واقع شده و آب و هوای آن کوهستانی و ییلاقی میباشد.

  برای پیش بینی هوای کندوان میتوانید آب و هوای شهر اسکو را بررسی کنید زیرا فاصله بسیار کمی باهم دارند.

  بهترین زمان مسافرت به کندوان نیز تابستان و فصل های گرم سال استبه این دلیل که هوای خنکی دارد  و  سفر به آن حتما لذت بخش خواهد بود.

  اجاره اتاق در کندوان تبریز  و  اجاره ویلا درکندوان تبریز  را با قصریاب تجربه کنید تا دیگر دغدغه ی اسکان یابی را در مقصد نداشته باشید.

 • عسل یکی از مهم ترین سوغات این روستاست که در مسیر حرکت به کندوان نیز تعداد زیادی کندوی عسل در دامنه کوه ها دیده میشود. خشکبار و صنایع دستی زنان این منطقه هم از دیگر سوغات آن است.

   در این روستا چشمه های آب معدنی گوارایی نیز هست که میتوانید ازآب آن استفاده نمایید.

 • شغل اغلب مردم روستا  ، کشاورزی و دامداری است و به همین جهت بالاترین بخش های کران ها یا همان خانه های صخره ای آغل ها و محل نگهداری دام های  روستاییان است. علاوه برآن گردشگرانی که به روستا می آیند نیز منبع  درآمد دیگری برای مردم روستا شده است.