بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک

اجاره سوئیت در سی سخت

سوئیت سی سخت
جستجوی پیشرفته

اجاره سوئیت در سی سخت

اجاره سوئیت در سی سخت

یکی از شهر های استان کهکیلویه و بویر احمد که در 35 کیلومتری یاسوج واقع شده . جمعیت این شهر در سال 95 حدود 7850 نفر بوده و مردم آن از قوم  لر و ایل بویر احمدی می‏باشند وبه زبان لری بویر احمدی صحبت می‏کنند.

این شهر در دامنه ی کوه دنا بزرگترین کوه زاگرس واقع شده وبرای مسافرت به آن از مسیر های یاسوج  _ سی سخت  یا جاده اصفهان _ سمیرم _سی خت استفاده کرد . فاصله ی سی سخت تا شیراز نیز 211 کیلومتر (حدود 3 ساعت ) است.

این منطقه کوهستانی بوده وآب وهوای آن سرد است وبه جهت برفی بودن کوه های آندر اغلب اوقات سال و ذوب شدن برف ها دارای جویبار ها و چشه های فراوران و آب بسیار گوارایی  است . آب و هوای آن نیز بسیار پاک و مطبوع است.

جهت  اجاره ویلا در سی سخت ، اجاره منزل روزانه در سی سخت ، اجاره اتاق در سی سخت و اجاره روزانه خانه در سی سخت با سایت قصریاب در ارتباط باشید.

منطقه گردشگری سی سخت یاسوج

چشمه میشی سی سخت   »  مردم محلی به آن  (( چشمه بشو )) هم میگویند. این چشمه ی زیبای منطقه دنا در افسانه های باستان دوران ساسانی و کیخسرو پادشاه ایران نیز آمده است . چشمه میشی یک چشمه همیشگی است که در امتداد یک دره پر شیب در مسیری طولانی در حرکت است وآب آن به قدری سرد است که  تا فاصله 800 متری از مرکز چشمه نمی‏توان  دست را داخل آن نگهداشت.

دریاچه  کوه گل سی سخت  »  این منطقه طبیعت فوق العاده عجیب و زیبایی دارد. این منطقه پر از دریاچه های فصلی است که از ذوب شدن برف کوه ها  به وجود می آیند واغلب تا آخر تابستان خشک می‏شوند. دریاچه کوه گل در مساحت نیم هکتار و عمق 15 مترتصاویر زیبایی را در دره کوه گل ایجاد کرده.

اگر قصد سفر به سی سخت دارید ، قصریاب شما را در  اجاره روزانه خانه در سی سخت و اجاره ویلا در سی سخت یاسوج  یاری خواهد کرد.

بن رود سی سخت  »  صعب العبور بودن این منطقه باعث شده هنوز هم بکر و دست نخورده باقی بماند. درسالیان گذشته وجود خرس و یوزپلنگ هم در این نقاط مشاهده شده که از استثنایی بودن طبیعت آن خبر می‏دهد. این منطقه در گذشته ییلاق بوده و اکنون پر از باغ گردو است.

جهت اجاره منزل مبله در سی سخت و انتخاب ارزانترین و بهداشتی ترین سوئیت اجاره ای در سی سخت ، با قصریاب در تماس باشید.

  • این نام گذاری در واقع به داستانی اساطیری نسبت داده می‏شود که در شاهنامه هم به آن اشاره شده. سی سخت یعنی 30 نفر دراین منطقه به سختی جان داده اند . ماجرا از این قرار است که کیخسرو پادشاه حماسی ایران بزرگان ایران را جمع کرده و لهراسب را جانشین خود میکند و خود با یارانش به سمت قلعه ی دنا که در دامنه ی این کوه قرا گرفته حرکت می‏کند و ناپدید می‏شود. بعد از آن 30 نفر از پهلوانان ایران که بیژن نیز جزو آنها بود برای پیدا کردنم او میروند. شب هنگام در گردنه ای که اکنون به گردنه ی بیژن معروف است چادر می‏زنند. برف سختی میبارد و این سی نفر زیر آن مدفون شده وبه سختی جان می‏‏دهند . به همین دلیل این شهر سی سخت نام گرفته است.