بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک

اجاره سوئیت در زنجان

جستجوی پیشرفته

اجاره سوئیت در زنجان

اجاره سوئیت روزانه در زنجان

زنجان یکی از تاریخی ترین شهرهای کشور ایران می باشد. این شهر همواره مورد توجه گردشگران قرار داشته است. در ادامه نگاهی کوتاه به تاریخ شهر زنجان می اندازیم :

زنگان به معنای اهل کتاب زند الستا که بعد ها توسط زبان عرب زنجان نامیده شد اما هویت خود را همچون کوه  های استوار و دشت های پربارش نه به تاراج داد نه به یغما سپرد. بنیاد شهر زنگان یا زنجان را از اردشیر بایکان، سردودمان ساسانیان می دانند و نام نخستین آن را حمدالله مستوفی تاریخ نگار نامدار شهین نام برده است. شهر زنجان در دره زنجان چای از شاخه های قزل اوزن قرار گرفته است.

در دوره هخامنشی گویا منطقه زنجان جزء سرزمین آتروپاتن با آذربایجان کنونی بوده است. مورخین و جغرافیدانان زبان مردم زنجان را تا قرن ششم هجری پهلوی دانستند. اما با ورود ترکان اهور از قرن پنجم هجری رفته رفته ترکان در منطقه زیاد شدند و اقوام ترک و زبان ترکی جای زبان پهلوی را گرفتند.

مناطق گردشگری و آثار باستانی زیادی در شهر زنجان موجود می باشد که هر گردشگری را مجاب به سفر به این شهر زیبا می نماید. اطلاعات کافی در مورد شهر زنجان و مناطق گردشگری و آثار تاریخی و تفریحی را در موارد زیر می توانید مشاهده نمایید.

برای اقامت در شهر زنجان می توانید از اجاره سوئیت در زنجان، اجاره اتاق در زنجان  اجاره سوئیت روزانه در زنجان استفاده نمایید.

 • آبشار شارشار

  این آبشار زیبا در شمال شرق زنجان قرار دارد و یک کوهنورد می تواند در حدود یک ساعت به این آبشار برسد . در فصل های تابستان و بهار این منطقه مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

  منطقه حفاظت شده سرخ آباد

  این منطقه در شمال غرب زنجان واقع شده است . این منطقه به دلیل اقلیم خاصی که دارا می باشد از شرایط آب و هوایی خوبی برخوردار است که باعث ایجاد تنوع جانوری در این منطقه می شود .

  کوه های آلاداغ لار

  وجود کوه های طبیعی و رنگارنگ در کنار شهر زنجان به این منطقه زیبایی خاصی داده است که چشم هر گردشگری را به زیبایی خود خیره می کند .

  معبد داش کسن

  اژدهای سنگی نام دیگر این معبد می باشد که در دوره ایلخانیان ساخته شده است . دیدن این معبد و آشنایی با رسوم های گذشته خالی از لطف نیست .

  مجموعه تفریحی ائل داغی

  این مجموعه تفریحی در شمال شهر زنجان قرار دارد . این مجموعه به گاوازنگ معروف می باشد و درای امکانات رفاهی و گردشپری نیز می باشد .

 • بهترین فصل و زمان برای سفر و اجاره سوئیت در زنجان فصل بهار و تابستان می باشد . به دلیل اینکه زنجان در منطقه سردسیر واقع شده است در فصول گرم سال دارای آب و هوای معتدلی می باشد که لذت خاصی را برای مسافران ایجاد می کند . در ایام محرم و مراسمات مذهبی نیز این شهر برای سفر مناسب می باشد و مراسمات مذهبی مختلی در این شهر برگزار می شود .

 • برای رزرو زنجان سوئیت و اجاره ویلا در زنجان می توانید از طریق سایت قصریاب نسبت به رزرو سوئیت مورد نظر اقدام نمایید و با خیالی راحت به شهر زیبای زنجان عزیمت فرمایید .

 • هزینه اجاره سوئیت در زنجان نسبت به رزرو هتل بسیار ناچیز می باشد . با توجه به امکاناتی که در سوئیت موجود می باشد قیمت سوئیت های موجود بسیار مناسب می باشد که با توجه به امکانات مختلف هر واحد متغیر می باشد. تخفیف های متعددی برای سوئیت های موجود در نظر گرفته ایم . در صورتی که بیشتر از یک هفته در سوئیت اقامت داشته باشید می توانید از تخفیف های ویژه سایت قصریاب بهره مند شوید .

 • حسینیه اعظم زنجان

  بعد از منا در مکه بزرگ ترین قربانگاه جهان اسلام می باشد . همه ساله در ایام محرم 12000 تن در آن کمر خدمت می بندند. مراسمات مذهبی بسیاری در این حسینیه برگزار می شود که سالانه بسیاری از هم میهنان و مقامات لشکری و کشوری برای شرکت در آن به زنجان سفر می کنند . در این سفر ها مسافران از سایت تفریحی و گردشگری قصریاب سوئیت اجاره ای در زنجان رابرای اقامت خود بر می گزینند.

  مسجد جامع زنجان

  مسجد جامع زنجان معروف به مسجد سید از بناهای ارزشمند و قدیمی زنجان در بافت تاریخی و قدیمی شهر قرار گرفته است . این مسجد همچون همه مساجد شهرهای ایران در کنار بازار قدیمی شهر قرار گرفته است و ضلع شرقی با معبر موصوف به کوچه مسجد سید و از سمت شمال به خیابان امام و سبزه میدان مرتبط است . این مسجد بر اساس پلان مساجد چهار ایوانی ساخته شده است و طبق معمول ایوان ورودی مقابل شاه نشین گنبددار قرار داده شده است .

 • گنبد سلطانیه

  گنبد سلطانیه بزرگترین گنبد آجری جهان می باشد . گنبد سلطانیه به عنوان شاهکار معماری ایران در دوره ی ایلخانیان به بلندای دوره تاریخ لبریز قصه ، حکایت و روایت است . ارتفاع گنبد 48 متر می باشد که کلیسای سانتاماریادلفریو فلورانس از همین گنبد تاثیر پذیرفته است . گنبد سلطانیه به دستور سلطان محمد خدابنده طی 10 سال از 703 تا 713 قمری توسط 3000 نفر ساخته شده و در حصار ارگ سلطنتی محصور شد .
  گنبد سلطانیه مجموعه ای است از بی نظیر از اصیل ترین هنر های تزئینی ساختمانی ایران زمین بر روی دیوار های داخلی بنا طرح هایی به خط نباتی با ترکیب کاشی آبی رنگ و آجر کلمات محمد و علی و ترکیب پیچیده شکل هندسی از کلمه علی ساخته شده است . این گنبد زیبا یکی از آثار باستانی زنجان می باشد که دیدنش خالی از لطف نیست .

  بازار زنجان

  بازار زنجان در قلب بافت قدیمی در امتداد راه های ورودی به شهر قرار گرفته و از دو قسمت بازار بالا و بازار پایین تشکیل می شود . سبک معماری و شواهد تاریخی گواهی می دهند که در سال 1205 هجری قمری در دوران آغاز محمد خان قاجار و در سال 1213 در زمان فتحعلی شاه قاجار تکمیل شده است و راسته های آن تا سال 1324 هجری قمری در دوره محمد علی شاه سر و سامان گرفته است .

  موزه مردم شناسی

  زنجان گنجینه گرانبهایی از موزه هاست ، سرشار از آثار پیش از تاریخ تا دوره های تاریخی اما این موزه منحصر به فرد که به رخت شوی خانه شهره است تنها در زنجان امکان احداث یافته است . در سرمای یخبندان و زمستان به مکانی مطمئن و عام المنفعه که زنان زنجانی می توانستند در فصول مختلف سال بی آن که دیناری بپردازند رخت های خود را در آنجا بشویند .

  موزه های زنجان

  در زنجان 8000 شی تاریخی در موزه ها نگه داری می شود و 1700 اثر تاریخی چشم ها را خیره می کند که 711 اثر مهم تاریخی تا الان ثبت شده است .

 • ملیله کاری

  هنرمندان و صنعت گران بازار زنجان از دیرباز به خلق آثار ملیله کاری که از صنایع بومی زنجان است می پرداختند. ساخت وسایل نقره ای و به ندرت طلائی به صورت ملیله کاری فقط در زنجان معمول بوده است و بعد ها هنرمندان از این شهر به تهران کوچ کرده اند تا این هنر ظریف را در دیگر شهر ها گسترش دهند .

  چارق دوزی

  چارق دوزی یکی از هنرهای دستی است که دست های ظریف هنرمندهای زنجای در تولید آن مهارت ویژه ای دارند. چارق نوعی کفش در گذشته بوده که برای عبور از مناطق سخت کوهستانی از چرم گاو و باغ ابریشمی با نخ گلابتون می بافند . اوج این هنر به دوره ساسانیان برمی گردد و رونق آن همچون صنایع و هنرهای دوران صفوی بوده است .

  چاقوسازی

  چاقوسازی در زنجان که با مهارت خاصی به دست هنرمندان و صنعت گران ساخته می شود با ویژگی هایی همچون ظرافت ، تناسب ، تنوع در قدرت برش تیغه از شهرت بسیاری برخوردار است .

 • زنجان غذاهای سنتی و محلی زیادی را دارا می باشد . غذاهایی نظیر کله جوش ، آش ترش ، قرابیه ، آش شیر ، شش انداز ، حلوای اوماج و ...از غذاهای سنتی شهر می باشند که با اجاره سوئیت در زنجان می توانید آن ها را نیز تهیه نمایید .