بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک

اجاره سوئیت در جلفا

جستجوی پیشرفته

اجاره سوئیت در جلفا

اجاره روزانه سوئیت در جلفا

 جلفا یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی است که  در جنوب رودخانه ارس واقع شده .

این شهر در همسایگی  دو کشور ارمنستان  و آذربایجان قرار گرفته  و از جنوب هم با شهرستان مرند ‌همسایه است.

 جلفا به جهت اتصال به راه‌ آهن سراسری ایران و قرار گرفتن در منطقه آزاد تجاری ارس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به شهر کلیساهای قدیمی و تاریخی معروف است.

 بعد از عهدنامه ترکمنچای منطقه جلفا به دو بخش شمال رود ارس که اکنون با نام ((جولفا)) در جمهوری خودمختار نخجوان است و بخش جنوبی آن که  شهر جلفا است، تقسیم شد.

اجاره روزانه سوئیت در جلفا با قیمت های متنوع  در سایت  قصریاب موجود میباشد .

فاصله تهران تا جلفا حدود 760 کیلومتر است (5/8 ساعت) و فاصله جلفا تا ارومیه حدود160 کیلومتر(2 ساعت) است .

جلفا شهر بدون قبرستان

 در سرشماری سال نود و پنج جمعیت جلفا 8810  نفر بوده و مردم آن به زبان ترکی آذری صحبت می‌کنند. این شهر به دلیل غی بومی بودن اکثر افراد آن قبرستان ندارد . در سال های پیش هم یک مکان برای قبرستان در نظر گرفته شد اما ازآن هیچ استقبالی نشد .

اجاره روزانه خانه در جلفا و اجاره روزانه آپارتمان در جلفا را با سایت قصریاب تجربه کنید.

 • جلفا در لغت به معنی بافنده است. این نام از این جهت بر روی این شهر گذاشته شده که در گذشته یکی از مناطق مهم پرورش کرم ابریشم و تولید پارچه ابریشم و حریر بوده است.

  شاه عباس در زمان صفویان با قصد صادرات پارچه ابریشم از طریق خلیج فارس دستور داد تا شهری شبیه جلفا در کنار زاینده‌ رود اصفهان بسازند و سه هزار نفر از مردم جلفا را به آن‌جا کوچ بدهند. اکنون در اصفهان شهری به همین نام جلفا هست.

 • مربای گردو ارمنستان » سوغاتی بسایر جالب و شگفت انگیز جلفا مربا گردوی آن است .درنگاه اول عجیب به نظر میرسد که گردو درسته تا این حد نرم و شیرین باشد . این محصول را می توانید در بازار روسها جلفا و بازار آراز جلفا پیدا کنید.

  زیتون ها درشت و خوشمزه ترکیه ، باقلوای استانبولی وانواع شیرینی جات ترکیه.

  قارچ دنبلان » یکی از گران ترین و کم یاب ترین قارچ های دنیا با قیمت کیلویی 2000 دلاراست.
  این محصول را اولایل بهار با قیمت بسیار ارزان در جلفا میتوانید خریداری کنید.

 • جاده مرزی ارس، سد ارس، کلیسای سن استپانوس، کلیسای چوپان، آبشار آسیاب خرابه، کاروان‌ سرای خواجه نظر، حمام جلفا، روستای اشتبن، پل ضیاء الملک، بازارچه مرزی جلفا و ...