بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک
برای فعال کردن زوم کلیک کنید
بارگیری نقشه ها
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
جستجوی پیشرفته
Your search results
1399/01/24

چرا به سفر می رویم؟ توصیه های برای لذت بردن از سفر

چرا به سفر می رویم ؟

سفر کردن قلب ها و چشمها را باز می کند و مسائل به مراتب بیشتری از آنچه رسانه ها عنوان می کنند هنگام سفر فرا گرفته می شود. سفر کردن هم از یاد بردن و هم پیدا کردن خویش است. سفر کردن به دانش ها و مهارت های انسانی می افزاید. سفر کردن کند کردن زمان و در دست گرفتن آن است، سفر کردن رها شدن دوباره در عشق به هستی است.

سفر کردن احساسی در فرد به وجود می آورد که او را به سمت ایجاد تعادل بین عقل واحساسش پیش می برد و این مسئله سبب می شود جهان به وضوح دیده شود و احساسات صادقانه بیان شوند. دیدن بدون احساس کردن، بی توجهی محض و احساس کردن بدون دیدن، بصیرت فرد را از بین می برد.

بزرگترین لذت سفر ترک عقاید و افکارهای منفی و دیدن مسائل و اتفاقات از یک زاویه دیگر و با سبکی متفاوت است. سفر احساس رضایت و خشنودی را با دیدن مناظر طبیعت، انسان های مختلف و فرهنگ های گوناگون برمی انگیزاند.

هنگام سفر انسان با سختی ها و دشواری های زندگی دیگران نیز رو به رو می شود و حس نوع دوستی را افزایش می دهد. سفر کمالات انسانی را بهبود می بخشد، دید انسان به جهان را تغییر داده و سبب می شود انسان در عقاید و افکار خود تجدید نظر کند. سفر یک راه بسیار خوب برای رها شدن از جایگاه های اجتماعی و موقعیت های فرد در جامعه است و انسان را از ایدئولوژی ها و مسائل انتزاعی پیچیده نجات می دهد.

سفر با بهبود بخشیدن به افکار آدمی سبب می شود انسان به جای توقع داشتن از طبیعت و انتظار دریافت هدیه های گوناگون از آن، به این بیندیشد که خود چه مسئولیتی در برابر طبیعت دارد و چه کاری جهت اعتلای زیبایی های آن می تواند انجام دهد. سفر سبب می شود انسان با رفت و آمد به مکان های مختلف، فرهنگ ها، آداب و رسوم اقوام دیگر را به دیگران برساند، از این رو باعث افزایش سطح معلومات دیگران نیز می شود ومسئله مهم تر این که ارزش ها، اعتقادات و اخبار مبدأ و مقصد سفر به یکدیگر منتقل می شوند.

چرا باید سفر بریم

چرا به سفر می رویم ؟

برخی مسافرت ها برای تفریح، دیدن مکان های تاریخی یا جدید نیست گاهی سفر برای کشف پدیده یا علتی صورت می گیرد. این نوع سفر چون با تغییر دیدگاه، نوع نگرش و دیدن با چشمان کاوشگر انجام می شود، کمالات انسانی را بهبود می بخشد. علاوه بر این، این شیوه نگرشی را هنگام بازگشت به افرادی که با آنها روبه رو می شود، ارمغان میدهد. سفر حس قدرشناسی انسان را به جهت دیدن مسائل گوناگون افزایش می دهد.

جهت اجاره سوئیت در ارومیه ، تبریز، زنجان و اقامت در این شهرهای توریستی با مشاورین سایت قصریاب تماس حاصل نمایید.

علاوه بر این سفر ارزش ها، بینش ها، اعمال و هدف های فراموش شده انسانی را نمایان می کند و کمالاتی را که رشد نکرده اند یا به بیراهه کشیده شده اند، بهبود می بخشد. سفر جست وجوی خویشتن، یافتن گمنامیها و درک انسان های دیگر است. سفر رهایی از قید و بندهای به وجود آمده عصر جدید و رهایی از نیازهای غیرضروری بشری است. سفر فرصت تماس با بخش های درونی خویش است و این همان چیزی است که باعث می شود فرد احساس واقعی زنده بودن و زندگی کردن را هنگامی که دور از خانه است بهتر و بیشتر درک کند.

هنگام سفر انسان انگیزه های خویش را پیگیری و خویشتن خویش را با چشمانی باز جست وجو می کند. آن زمان است که عشقی زیبا تمام وجودش را فرا می گیرد؛ عشقی که زیبایی های پروردگارش را برای او نمایان کرده و در این هنگام است که انسان از خودشناسی به خداشناسی می رسد و کمال مطلق را تجربه می کند. برای چنین فردی دیگر گذشته و آینده معنا ندارد؛ خاطرات گذشته و احتمالات آینده را رها می کند و فقط از لحظه ای که در آن است، زیبایی هایش و عشق به معبودش لذت می برد.

سفر با تمام خطراتی که ممکن است داشته باشد، تولدی دوباره است. بازگشت به تمام زیبایی هایی است که خالق در هر انسانی قرار داده و او آنها را فراموش کرده است. سفر برگرداندن زمان است، هنگامی که با یادآوری خاطره های آن احساس شادی گذشته احيا می شود. سفر وسعت بخشیدن به زمان کم به اندازه یک سال است، هنگامی که در طول یک روز فرد آنقدر از زیبایی های طبیعت لذت می برد که توشه ای به اندازه یک سال به خود هدیه می دهد.

سفر یک راه آسان برای تقویت کودک درون است. رفتار کودک درون، بچگانه، ساده و همراه با احترام است. کودک درون به راحتی احساسات خود را بیان می کند و در برخورد با دیگران احساسات زیبا و عمیق می آفریند. سفر، جست و جوی ناشناخته، نداشته ها و مسائل ماورای تجربیات انسانی است، سفر یافتن دیدگاه معصومانه ای است که خویشتن معصومانه را به انسان بازمی گرداند.

سفر حرکت به سوی رهبانیت است. هنگام سفر افراد در ساده ترین حد ممکن زندگی می کنند، حتی اگر در یک هتل گرانقیمت یا یک سوئیت ارزان باشند، آن زمان فرد چیزی به عنوان دارایی تحت تصرف خود ندارد و شانس رهایی از الزامات را به خود می بخشد.

سفر نه فقط پاسخ به سؤالات است، بلکه طرح پرسش های بهتر است. هنگام سفر و هنگام روبه رو شدن با افراد جدید، هیچکس فرد دیگر را مورد قضاوت قرار نمی دهد، چون او را نمی شناسد و می تواند ذات زیبای خود را نمایان کند.

تأثیرهای مثبت سفر

گردشگری عامل مثبتی است که به مردم کمک می کند مشکلات زندگی روزمره خود را فراموش کرده و پس از هفته ها کار و تلاش با فرارسیدن تعطیلات مناسب به آرامش و بازیابی روحی دست یابند.

همه افراد، منتظر زمانی مناسب برای رفتن به مکان های خوش آب و هوا، دیدن سواحل زیبا وطبیعتی که نوازشگر احساسات لطیف آدمی است، هستند. گردشگری فرصتی مناسب برای دیدن مکان های ناشناخته و جذاب و آشنایی با مردم، آیین ها و دیگر فرهنگ هاست.

گردشگری به معنای سرگرمی، راحتی و آسایش، آزادی و حتی درآمدزایی است. صنعت گردشگری شاخه ای از علم اقتصاد است که مهم ترین برآیند آن شاد زیستن مردم است.

گردشگری یک منبع خوب مالی برای بسیاری از کشورهاست. کشورهایی که دارای جاذبه های گردشگری هستند، بیشترین سود را از این صنعت می برند. به عنوان مثال کشورهایی با سواحل زیبا و جاذبه های طبیعی و تاریخی همه ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا هستند. به طور کلی، صنعت گردشگری باعث شهرت جهانی کشورهاست. گردشگری صنعتی است که در آن تبلیغات حرف اول را می زند.

مقاله پیشنهادی: جاذبه های طبیعی زنجان

چرا باید سفر بریم

چرا به سفر می رویم ؟

 دلیل مسافرت کردن در جوانی

بی شک مسافرت کردن یکی ازلذت بخش ترین تجربه های افراد در طول زندگی شان است. مسافرت روح آدم را بیدار می کند، عواطف را برانگیخته و جهان با رنگ و روی دیگری برای انسان نمایان می شود. مسافرت منحصر به افراد خاصی نیست و حقیقت این است که همه باید به مسافرت بروند و جوانی بهترین زمان برای سفر است.

مسافرت کردن و تعيين شيوه زندگی

شناختن دنیای پیرامون به شناسایی احساسات تان کمک می کند، سفر کردن می آموزد که راه های زیادی برای زندگی کردن وجود دارد و مردم و فرهنگ هایی که در آن زندگی می کنند با یکدیگر متفاوت است. اگر برای مسافرت به دنبال فرصت های دیگر باشید، قدرت ریسک پذیریتان کاهش می یابد. اجازه ندهید فرصت ها از دست بروند، جهانگردی را در جوانی تجربه کنید.

یافتن استقلال در سفر

سفرهای جذاب و دیدن مکان های جدید افراد را به اندیشیدن و تصمیم گیری سریع در مورد زندگی شان تشویق می کند. دوری از وطن، انسان را به سوی استقلال فکری سوق می دهد.

ناملایمات زندگی را مرتفع کنید

حتما تاکنون از اشخاص مسن تر از خود شنیده اید که می گویند: «کجایی جوانی که یادت به خیر». هیچکس دوست ندارد در سن۸۰ سالگی روی صندلی راحتی بنشیند و آرزو کند ای کاش هنگامی که فرصتش بود از آن استفاده می کردم. هرگز اجازه ندهید شخص یا موضوعی شما را از سفر کردن باز دارد. اکنون که شما جوان هستید شانس تجربه کردن جهان اطرافتان را دارید. این تجربه ارزشش را دارد و شما در آینده از یادآوری خاطرات آن شادمان خواهید شد.

مسافرت انسان را جذاب تر میکند

هیچ چیز کسالت آورتر از همکلامی با شخصی که حرفی برای گفتن ندارد، نیست. مسافرت خاطرات جذابی دارد که می تواند آغازگر هر گفت وگویی باشد. در میهمانی یا محیط کار بارها بحث از مسافرت ها پیش خواهد آمد و آن وقت می توانید وارد بحث شده و خاطرات سفرهایتان را بازگو کنید. سفر کردن انسان را دانا و با دانش جلوه می دهد. حتما آن را تجربه کنید.

چرا باید سفر بریم

چرا به سفر می رویم ؟

سفر برای افراد پرکار

زندگی خیلی یکنواخت است. حجم بالای کار، ساعات کاری زیاد و مسئولیت های اجتماعی انسان را تحت فشار زیادی قرار داده است. امروزه جوانان به منظور کسب درآمد بیشتر سخت کار می کنند و برای خود زمان استراحتی در نظر نمی گیرند. به یاد داشته باشید اگر به مسافرت نروید تمام آن زحمات بیهوده است.

مطمئنا دوست ندارید که ۱۵ سال بعد به گذشته خود نگاه کنید و ببینید سال های جوانی را هدر داده اید. بنابراین، پول زحماتتان را جمع کنید و به مسافرتی بروید که رؤیای امروزتان است. رؤيا را رنگ واقعیت ببخشید و خویشتن را آرام سازید. شما سزاوار این سفر هستید!

مطمئن هستم که یکی از دلایل اصلی نرفتن جوانان به مسافرت، کمبود بودجه و عدم آگاهی لازم در مورد سفر است. مسافرت رفتن برای شما غیرممکن نیست. برای سفر رفتن اولویت هایی وجود دارد که همان زمان بندی و برنامه ریزی دقیق و کارآمد است. مثلا بدانید که همیشه هزینه سفرهای هوایی، هتل ها و امکانات رفاهی در ماه های خاصی از سال ارزان تر از دیگر ماه هاست. آژانسهای مسافرتی می توانند به شما کمک کنند. به علاوه اینکه آنها به خوبی می دانند که شما را با توجه به علایق تان به کدام مناطق و هتل ها بفرستند. همچنین روی دوستان وخویشاوندان خود در شهرهای دیگر نیز حساب باز کنید، شاید آنها آپارتمان هایی برای اجاره دادن در آن شهرها داشته باشند. بنابراین، هر قدر جویا باشید، موفق تر خواهید بود.

مقاله پیشنهادی: جاذبه های گردشگری تبریز

توصیه هایی برای لذت بردن از مسافرت

علاوه بر سفارش هتل و پرواز، مشکلات دیگری از قبیل سرقت و آسیب دیدگی نیز حائز اهمیت اند. پیشگیری های امنیتی و رعایت برخی مسائل میتواند لذت بردن از گردشگری را صدچندان کند.

امنیت فیزیک

همیشه همراه شخص قابل اعتمادی باشید. با افراد غریبه همراه نشوید، حتی در روشنایی روز همیشه تلفن همراه خود را به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید. در فواصل زمانی معین با خانواده خود تماس بگیرید تا از سلامت شما مطلع شوند. مدارک شناسایی تان را همراه داشته باشید. با قوانین محلی آشنا شوید.

امنیت مالی

همیشه در اتاق هتل خود را قفل کنید. اشیای با ارزش خود را در اتاق نگهداری کنید. مراقب شیادان و جیب برها باشید. اگر تلفن همراه و کارت اعتباری تان به سرقت رفت، بلافاصله موضوع را گزارش کنید. هیچ بسته ای را از افراد غریبه قبول نکنید.

ایمنی در ساحل

هرگز به تنهایی و بدون حضور نجات غریق شنا نکنید. هشدارهای ساحلی را جدی بگیرید. امنیت در مسافرت به خارج از کشور پاسپورت خود را در جای امن نگه دارید. یک کپی از پاسپورت خود داشته باشید. بدانید که قوانین و استانداردهای ایمنی در کشورهای مختلف متفاوتند. یک کپی از مدارک شناسایی تان در خانه داشته باشید. خود را با قوانین و نکات ایمنی محلی آشنا کنید.

 نکاتی درباره سفر با هواپیما

  • اگر بیماری خاصی دارید و قصد سفر با هواپیما را دارید، حتما میهماندار هواپیما را از این موضوع باخبر کنید و ترجیحا ۲ برابر مقدار معمول، دارو به همراه داشته باشید.
  • اگر مبتلا به بیماری قند هستید، وسیله آزمایش قند خون و باتری اضافی به همراه خود ببرید. نان خشک یا بیسکوئیت بدون شکر، بادام زمینی و آبمیوه را فراموش نکنید.
  • اگر باید ساک تان را به قسمت تحویل بار بدهید، حتما نیمی از این مواد را در کیف دستی یا کوله پشتی همراه داشته باشید.
  • اگر قرار است نوزادی را با خود به سفر ببرید، حتما پیش از سفر با هواپیما، با پزشک نوزاد خود صحبت کنید، چون تغییر فشار هوا ممکن است برای او ضرر داشته باشد.
  • اگر با نوزادتان سفر می کنید، بهتر است در ردیف صندلی های مجاور درهای خروج اضطراری بنشینید. صندلی های مجاور دیوار حائل درون هواپیما بهتر است.

One thought on “چرا به سفر می رویم؟ توصیه های برای لذت بردن از سفر

پاسخ دهید