بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک
برای فعال کردن زوم کلیک کنید
بارگیری نقشه ها
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
جستجوی پیشرفته
Your search results
1398/09/16

گردنه حیران بهشت منطقه شمال غرب کشور

گرده حیران

گردنه حیران زیباترین و معروف ترین گردنه در ایران است. قطعآ تجربه ی سفر به این منطقه از زیباترین خاطرات شما خواهد شد. در این مقاله قصد داریم تا شرح کامل و جامعی از این بهشت واقع شده بر روی زمین داشته باشیم. هر تصویر ، نقاشی یا ویدئویی از این منطقه قطعآ نمی تواند کامل زیبایی های این منطقه را به نمایش بگزارد. بنابرین بار و بندیل خود را جمع کنید و دل به جنگل های این منطقه بزنید. وب سایت قصریاب در این منطقه حضور گسترده ای دارد. در زمینه اجاره سوئیت ، ویلا و منزل مبله در این منطقه ی بسیار زیبا روی قصریاب حساب کنید.

"<yoastmark

واژه شناسی گردنه حیران

این گردنه ی زیبا در حدفاصل شهر اردبیل و آستارا قرار گرفته است. نام این گردنه ریشه در زبان ترکی دارد و از شرایط آب و هوایی آن نشآت گرفته است. حیران در زبان ترکی به معنی حال نامعلوم است. چون در این گردنه وضعیت آب و هوایی را نمی توان برای مدت زمان مشخصی پیش بینی کرد ، حیران نامی است که بر آن گذاشته اند. البته در برخی از منابع نام این گردنه را ریشه در واژگان عربی دانسته اند. این فرضیه به نظر صحیح نمی باشد. این منطقه قبلآ آستارای آذربایجان را نیز در بر می گرفته که ساکنان آن آذری هستند.

جاذبه های طبیعی و گردشگری

گردنه حیران در کل ایران و آسیا بی نظیر است. کوه های این منطقه سرپوشیده از درختان وحشی و خودرو است. ار میان این کوه ها و در دره های این گردنه رود ارس جریان دارد. در مسیر این جاده چشمه های بسیاری از دل کوه می جوشد و جاری است. وجود این چشمه ها و گردش هوایی از طرف دریای خزر به سمت اردبیل سبب ایجاد این طبیعت بکر و زیبا شده است.

جاذبه های طبیعی و گردشگری

جاذبه های طبیعی و گردشگری

روستای حیران

از جاذبه های این گردنه است که در نزدیکی شهر آستارا قرار گرفته است. مردم این روستا زبان ترکی دارند. جمعیت این روستا در فصول پاییز و زمستان اندک است. در فصل زمستان جمعیت این روستا افزایش پیدا می کند. دلیل این امر استقرار گردشگران در اقامتگاه ها و اقدام این عزیزان به اجاره سوئیت و ویلا در این منطقه ی بهشتی می باشد. این روستا در دل طبیعت قرار گرفته و آب و هوایی بی مثالی در کشور دارد.

روستای حیران

روستای حیران

جاده گردنه

شکل جاده ی ارتباطی در این گردنه خود از جاذبه های گردشگری این منطقه است. این جاده از پیچ های تندی تشکیل شده است که رانندگی در آن با هیجان و لذت بخش است. جنگل های این منطقه سرپوشیده از درختان رنگارنگ است. خزه های سبز و زرشکی رنگی نیز روی خاک و درختان را پوشانیده است. این جنگل ها در سرتاسر مسیر کشیده شده اند. در طول عبور از جاده تمام این زیبایی ها قابل مشاهده است. همچنین جنگل های آستارای آذربایجان نیز بطور کامل دیده می شود. این جاده در مرز بین ایران و آذربایجان قرار دارد.

جاده گردنه

جاده گردنه

تله کابین حیران

تله کابین در این منطقه برای استفاده بسیار توصیه می شود. هیچ تله کابینی در کشور به اندازه ی حیران لذت بخش و هیجان انگیز نیست. تجربه ی عبور از روی جنگل های زیبا در این منطقه غیر قابل وصف است. در روزهایی که این جنگل ها را مه گرفته است این تله کابین طرفداران بیشتری دارد.

تله کابین حیران

تله کابین حیران

منطقه ی فندقلو

منطقه ی فندقلو دیگر جاذبه و منطقه ی زیبای حیران است.

این منطقه همانطور که از اسمش مشخص است از درختان فندق پوشیده است.

در این منطقه کمپ هایی برای اقامت و استراحت وجود دارد. همچنین دراین نقطه از کشور منطقه ی حفاظت شده ای وجود دارد.

این منطقه برای حفاظت از طبیعت و حیواناتی است که در آنجا زندگی می کنند.

می توان به کنار این منطقه رفت و گوزن های زیبا را دید و حتی با آنها عکس یادگاری گرفت.

در این منطقه همچنین امکانات اسکی بروی چمن نیز برای ورزشکاران و گردشگران محیا شده است.

محصولات و سوغاتی ها

مهمترین سوغاتی این منطقه برای شما خاطره ی به یادماندنی سفر خواهد بود.

در این منطقه میوه های بسیاری برداشت می شود. فندق ، تمشک ، ذرت و زغال اخته مهمترین این میوه ها می باشند.

همچنین در این منطقه عسل های طبیعی نیز به عمل می آید.

عسل هایی که هر کدام طمع و خاصیت درمانی خاصی دارند.

درکنار جاده هنگام که در حال رانندگی هستید افراد محلی را خواهید دید که این محصولات را در بسته بندی های ساده به فروش می رسانند.

گوشت این منطقه نیز در نوع خود بی نظیر است.

دام های این منطقه در بهشت زندگی می کنند و سالمترین گوشت را دراختیار انسان می گذارند.

در بین مسیر کلبه هایی برای خوردن کباب و آش دوغ داغ محلی وجود دارند.

گیاهان دارویی بسیاری نیز در این منطقه برداشت می شود.

برخی از این گیاهان دارویی مختص این مکان هستند.

این بخاطر اقلیم و جغرافیای خاص این منطقه است.

فصل های سفر به گردنه حیران

توصیه می کنیم در از نیمه دوم پاییز تا آخر زمستان این منطقه را برای گردش و اقامت کوتاه انتخاب نکنید. در این مدت این منطقه سرتاسر پوشیده از ابر می شود. همچنین رانندگی نیز بخاطر ریزش بهمن و خطرات نیز توصیه نمی شود.

از فصل بهار تا نیمه اول پاییز ، این منطقه برای مسافرت بسیار مناسب است.

این مسافرت ها در نیمه اول فروردین و تابستان به اوج خود می رسد. در این مدت جاده ها هم کمی پرترافیک هستند که باید به این موضوع توجه داشته باشید. در نیمه دوم فروردین تا تابستان برای دیدن زیبایی های این منطقه بسیار مناسب است. در این فصول می توانید جنگل های زیبا و مه گرفته را تماشا کنید. البته نباید از یاد ببرید که حتی در تابستان هم لباس گرم به همراه داشته باشید تا سردتان نشود. هوای این منطقه حتی در تابستان نیز کمی سرد می شود و بهتر است لباس مناسب برای گردش انتخاب کنید.

اقامتگاه های مناسب گردنه حیران کدامند؟

وبسایت قصریاب بهترین و جامعترین سایت در زمینه اجاره سوئیت ، ویلا ، هتل آپارتمان و منزل مبله با قیمت های بسیار متنوع و امکانات بسیار متنوع است. تنوع اتاق و ویلا و سوئیت در این منطقه به قدری است که در قدرت انتخاب شما را بالا می برد. بسیاری از این واحدها بخاطر اعتبار بالای سایت با هزینه ای بسیار کمتری نسبت به سایر سایت ها در اختیار شما قرار خواهند گرفت. کافی است وارد سایت قصریاب شده و با چند کلیک ساده و راحت محل اقامت مناسب با شرایط خود را انتخاب کنید.

تجربه ی بی نظیر و خاطره ی خوبی است که پنجره را به روی جنگل باز کنید.

خوابیدن در دل جنگل های این منطقه در سایر نقاط کشور غیرقابل تکرار است.

اقامتگاه های مناسب گردنه حیران کدامند؟

اقامتگاه های مناسب گردنه حیران کدامند؟

اقامتگاه های مناسب گردنه حیران کدامند؟

اقامتگاه های مناسب گردنه حیران کدامند؟

اجاره سوئیت

اجاره سوئیت

پاسخ دهید