بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک
برای فعال کردن زوم کلیک کنید
بارگیری نقشه ها
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
جستجوی پیشرفته
Your search results
1399/10/10

روستای مرگ در دامن البرز مسافران را با خود میبرد !!

مرگ در دامن البرز مسافران را با خود میبرد !! بخوانیم در مورد روستای مرگ قزوین

شهرستان قزوین مرکز استان قزوین یکی از بزرگترین شهرهای ایران است که در نقشه ی کشور تقریباً در محدوده مرکزی کشور قرار گرفته. این شهر، تاریخی بسیار کهن دارد و در گذشته به مدت کوتاهی نیز پایتخت ایران بوده است. یکی از مناطق تاریخی و دیدنی قزوین، روستای مرگ است.

از جمله ویژگی های مهم این مرکز استان ، باغستان های کهن اطراف شهر است که مساحتی حدود ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار را پر کرده است و یکی از جاهای دیدنی قزوین در تابستان همین باغات است و به همین جهت قزوین از طرف سازمان محیط زیست ایران به شهر پاک ایران ملقب ومنتخب شده است.

قزوین در کنار این باغات زیبا ، روستاهای بسیار دیدنی و بکر نیز دارد که سالانه مسافران زیادی از آن‌ها بازدید می‌کنند که طبیعت گردی قزوین را خیلی پروپیمان کرده است.

مرگ در لیست روستا های قزوین

در این میان در سال های اخیر ، در درون لیست روستاهای قزوین یکی از آنها به دلیل نام عجیبش بسیار بر سر زبان ها افتاده و در فضای مجازی معروف شده است. امروز می‌خواهیم در این مقاله به موضوع روستای مرگ قزوین بپردازیم و در مورد این روستای دیدنی مطالبی را با هم بخوانیم. برای این منظور در ادامه با ما همراه باشید.

روستای مرگ

روستای مرگ

 

روستای مرگ در کجاست ؟

بخش الموت قزوین یکی از بخش های کوهستانی و سرسبز قزوین است که روستاهای زیادی را در خود جای داده. روستای مرگ هم در این ناحیه واقع شده که آن را می توان در مسیر قزوین_ معلم کلایه  پیدا کرد که خود این مسیر نیز دارای جاذبه‌های فراوانی است.

محل قرارگیری این روستا در حوالی گردنه  قسطین لار است. برای رسیدن به آن باید وارد جاده پر پیچ و خم قزوین به معلم کلایه شوید و پس از گذر از ۳۵ کیلومتر مسیر،  تابلویی را خواهید دید که نوشته مرگ یک کیلومتر. عکس این تابلو در سال های اخیر در محیط مجازی بسیار پخش شد و جنجال های زیادی را نیز به همراه داشته است.

این روستا در بخش شرق و غربی خود هم با دو منطقه مهم همسایه است. از غرب با منطقه‌ای که رودبار شهرستان نامیده می شود و از شرق با رودبار الموت.

 

چرا نام مرگ روی این روستا گذاشته شده است ؟

این روستا که در دامنه کوه های البرز واقع شده نام غریبی دارد و ممکن است در نگاه اول این نام ترسناک به نظر برسد. اما باید بگویم نام این روستا برخلاف شایعاتی که امروز در مورد آن پراکنده شده اصلا مَرگ نیست بلکه مِرگ است و به علت تلفظ اشتباه مردم این موضوع پیش آمده.

فکر می‌کنم که شما هم همچون من با فهمیدن این مطلب خنده روی لبتان آمده است. پس با خیال راحت می توانید به این روستای زیبا سفر کنید و دوستان و آشنایان خود را کلی سرکار بگذارید که به روستای مرگ سفر کرده اید. پس حالا متوجه شدید که چگونه مرگ در دامنه یهای البرز مسافران را با خود میبرد و با زیبایی هایش عقل هوش از سر آن ها می زداید.

دیدنیهای روستای مرگ قزوین

قله های باستانی چند کوه  »

روستای مرگ در حاشیه ی گردنه قسطین لار واقع شده و بیشتر روزهای سال پوشیده از مه و سرسبزی بسیار است. این روستا در ارتفاع بلند و زیبایی قرار گرفته که از این جهت هم به دره بزرگ الموت و هم رودخانه زیبای شاهرود مشرف است.

اگر به این روستا سفر کردید می توانید به بالاترین نقطه ی آن بروید و از مشاهده ی چشم‌اندازهای خیال انگیز آن به صورتی که کل منطقه الموت در زیر پای شماست ، برای لحظاتی دردها و غصه ها را کاملاً از یاد ببرید. قله های باستانی مختلفی در این ناحیه وجود دارد مهم‌ترین جاذبه گردشگری روستا است که بیشتر مسافران برای بازدید از آن به اینجا می آیند.

روستای مرگ

روستای مرگ

 

باغ های میوه و بید های سر به فلک کشیده »

در این روستا درختان بید زیادی با ارتفاع های بلند وجود دارند که در کنار باغ‌های سرسبز میوه ، تصویری عجیب و بهشت گونه را ایجاد می کند. مخصوصاً زمانی که نسیم دائمی روستا ، ابرها و مه روستا را به این طرف و آن طرف می برد و مانند یک نقاشی سه بعدی بر روی تابلو طبیعت ظاهر میشود.

چشمه بزرگ روستای مرگ  »

اگر از روستای مرگ ، در مسیری حدود ۵ کیلومتری به سمت دره الموت حرکت کنیم به یک چشمه ی پرآب و بزرگ می رسید که آب بسیار شفافی دارد و سردی آب از محیط اطراف و زیبایی آن مشخص است. اگر در روزهای تابستان به اینجا سفر کنید مشاهده خواهید کرد که گردشگران زیادی دور این چشمه جمع شده‌اند.

چشمه روستای مرگ

چشمه روستای مرگ

خانه هایی که روی هم چیده شده اند »

روستای مرگ در دامنه پرشیب یک کوه قرار گرفته و خانه‌های آن به صورت پلکانی روی هم ساخته شده‌اند. یعنی شما با دیدن خانه های روستا اینطور حس می کنید که خانه ها روی هم چیده شده‌اند و لذت بخش است گردش در درون روستای مرگ. اگر از میان این خانه ها و کوچه های باریک خود را به بلندترین نقطه ی روستا برسانید ، دیدن چشم اندازهای اعجاب انگیز به شما حسی خواهد داد که انگار دنیا را فتح کرده اید.

گونه های جاوری حیات وحش روستا »

در این روستا و محیط اطراف آن زیستگاه انواع حیواناتی  قرار دارد که مربوط به بخش غربی البرز هستند. حیواناتی مانند : سیاه‌گوش ، عقاب ، خرس ، کرکس ، انواع شاهین و دیگر حیوانات وحشی که گروه‌های مختلفی را برای بازدید به این روستا جذب می کند.

گونه های جاوری حیات وحش روستا

گونه های جاوری حیات وحش روستا

 

شب های مرگ

اگر شب را در این روستای زیبا سپری کنید و هوا مه آلود حالت نباشد ، در پایین دست ها روستاهایی را می بینید که چراغ های آنها روشن است و مانند جزیره های پرنور در نقطه نقطه ی صفحه تاریک طبیعت شب پیش روشما ظاهر اند.

باید این را هم بگویم که شنیدن کی بود مانند دیدن !. حتماً فرصتی را به دست آورید و به این منطقه بی‌نظیر و باورنکردنی سفری داشته باشید. تا جوانی سفر کنید و حتی اگر پیر شده اید دل جوانی داشته باشید و دل به دریا بزنید تا دریای زیبای طبیعت ایران را مشاهده نمایید.

چه زمانی بهترین موقع برای گردش در روستای مرگ

بهترین زمان سفر به روستای مرگ و گردش در آن هم طبق شنیده های ما از مسافران و مردم محلی آن از آخرهای فروردین تا اوایل آبان ماه می باشد.

یک شب در قزوین با وبسایت قصریاب

اگر قصد سفر به شهرستان قزوین و بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن به ویژه روستای مرگ را دارید ، وبسایت قصریاب به همراه شماست.

شما عزیزان با استفاده از وبسایت ما می توانید قبل از شروع سفر ، سوئیت ها و ویلاهای موجود درشهر قزوین را مشاهده کرده و از راه دور یکی را برای اقامت در آن انتخاب کنید. با این روش دیگر در شهرهای مقصد سفر خود دغدغه اسکان یابی  نخواهید داشت و زمان بیشتری برای لذت بردن از جاذبه های شهر قزوین و استراحت در آن به شما تعلق خواهد گرفت.

پاسخ دهید