بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک
برای فعال کردن زوم کلیک کنید
بارگیری نقشه ها
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
جستجوی پیشرفته
Your search results
1399/02/23

دیدنی های دریاچه شورابیل اردبیل

دریاچه شورابیل

شهرستان اردبیل به عنوان مرکز استان، دارای تنها دریاچه طبیعی درون شهری ایران است. نام این دریاچه شورابیل می باشد، که مکمل از دو نام اردبیل و شور آب می باشد. علت نامگذاری دریاچه این بوده که چون در گذشته آب این دریاچه شور بوده است و از حومه شهر اردبیل محسوب می شده است، نام آن را دریاچه شورابیل گذاشتند.

شورابیل مهمترین و جذاب ترین جاذبه گردشگری شهر اردبیل است. دور تا دور آب دریاچه با سنگ‌های بزرگ پوشانده شده است. گردشگران می‌توانند اوقات خوشی را در کنار این دریاچه به سر ببرند، از صدای امواج لذت ببرند، عکاسی کنند و یا غذا بخورند. آب این دریاچه در گذشته شور بوده است. در طی سالهای اخیر آب شور جای خود را به آب شیرین داده است. شما عزیزان می توانید جهت اقامت در نزدیکی این مکان گردشگری زیبا با مشاورین سایت قصریاب تماس گرفته تا اقامتی متناسب با بودجه شما معرفی نمایند.

دیدنی های دریاچه شورابیل

در قسمت شمالی دریاچه شورابیل که ورودی دریاچه نیز در آن قسمت قرار دارد، پارکینگ با مساحت بالا ایجاد شده است که گنجایش بیش از ۸۰۰ وسیله نقلیه را دارد. دور تا دور دریاچه پیاده رو با پوشش چمن مصنوعی ایجاد شده است که پیاده روی و ورزش صبحگاهی در آن بسیار لذت بخش می باشد. همچنین مسیری برای دوچرخه سواری نیز در کنار چمن مصنوعی ایجاد شده است تا علاقه‌مندانِ به ورزش های دوچرخه سواری را در این محفل دور هم جمع کند.
از دیگر امکانات مهم در این دریاچه، پارک و شهر بازی شورابیل می‌باشد که انواع امکانات تفریحی و ورزشی را دارا می باشد. دیگر امکانات ورزشی موجود در این دریاچه را قایق‌های موتوری و پارویی تشکیل می‌دهند، که از جمله امکانات تفریحی آبی این مجموعه می باشند. علاوه بر این ها مجموعه ورزشی کارتینگ شورابیل نیز قسمت جنوبی دریاچه در حال فعالیت می باشد و از جمله ورزش های جذاب و مورد علاقه برای گردشگران این منطقه نمونه گردشگری محسوب می گردد.
کمی آن طرف تر از کارتینگ، باغ پرندگان شورابیل قرار دارد که بسیاری از پرندگان زینتی نیز در آن نگهداری می شود. در قسمت شمالی دریاچه و در کنار شهربازی، مغازه‌ها، کافه های سنتی و هتل سه ستاره در حال فعالیت هستند. شبهای دریاچه با درختان بلند قامت، سرسبزی قابل توجه و چراغ های رنگارنگی که در طول دریاچه و اطراف آن روشن می شود، بسیار جذاب و خاطره انگیز است. به تازگی زیپ‌لاین شورابیل با طول ۵۰۰ متر افتتاح شده است که طولانی ترین زیپ لاین کشور به حساب می‌آید. گردشگران پس از آموزشی مختصر و پوشیدن لباس مخصوص می‌توانند از این سافاری بسیار نشاط آور و هیجان انگیز استفاده نمایند. با اجاره سوئیت در اردبیل می توانید سفری مفرح و آرامی را در کنار دریاچه سپری کنید.

دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل

مقالات پیشنهادی: دریاچه ارومیه و جزایر آن

گونه های جانوری و گیاهی دریاچه شورابیل

با تغییر آب دریاچه از شور به شیرین پوشش گیاهی متناسب با آب شور چون نی ها و غیره جای خود را به درختان متناسب با آب شیرین داده‌اند. سالانه پرندگان مهاجر بسیاری دریاچه شورابیل را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به انواع پلیکان، لک‌لک‌ها، مرغابی، اردک ها، غازها، قرقاول، چنگر و غیره اشاره داشت. ماهیگیری در دریاچه از جمله تفریحات جذاب دریاچه است. قزل آلا عمده ترین نوع ماهی است که در این دریاچه زندگی می‌کند.

اقامتگاه‌ها و شهرک‌های اطراف دریاچه

دریاچه شورابیل در کنار دانشگاه های سراسری اردبیل دانشگاه پزشکی و پیام نور واقع است. سمت دیگر آن نیز شهرک کوثر و فرهنگی آن می‌باشد. راه مواصلاتی شهرک کوثر به دریاچه به صورت پلکانی بسیار زیبا با نورپردازی رویایی می باشد و این مسیر به قسمتی از دریاچه می‌رسد که آلاچیق هایی در آن قسمت ساخته شده اند که در نیمی از سال در آب غرق می‌شوند و در نیم دیگر سال جزو خشکی به حساب می آیند. اقامتگاه های بسیاری در کنار شورابیل در حال ارائه خدمت به مسافرین و گردشگران گرامی می باشند. برای اقامت در این اقامتگاه ها کافی است تا در هنگام سفر از طریق وب سایت قصریاب نسبت به اجاره این سوئیت ها اقدام نمایید.

دریاچه شورابیل 2

دریاچه شورابیل

 

پاسخ دهید