بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک
برای فعال کردن زوم کلیک کنید
بارگیری نقشه ها
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
جستجوی پیشرفته
Your search results
1399/06/02

دریاچه سد سقالکسار

دریاچه سد سقالکسار جاذبه‏ ی گردشگری کمتر شناخته شده ‏ی رشت

زندگی سراسر استرس شهری از کار و تلاش برای درآمد به صورت پیوسته ، تا سرمایه‌گذاری ، گاهی انسان را از این روزمرگی سخت خسته می‌کند. مخصوصا وقتی که درگیر ترافیک  و  دود و دم شهر و همچنین رفت و آمدهای تکراری می شویم دوست داریم چند روزی ، این روش زندگی و مناظر خشن شهری را کنار بگذاریم و به گوشه  ای سرسبز و آرام پناه ببریم که در تنهایی خویش یا در کنار خانواده با گذراندن اوقات خوش ، افسردگی این مدت را از روح خود بشوییم و به یک شادی درونی دست پیدا کنیم. بدین منظور خیل کثیری از مردم  اقدام به مسافرت و بازدید از  مناطق سرسبز و آرام کشور می‌کنند و روح خود را به دست طبیعت می سپارند تا آن را صیقل دهد. یکی از جاذبه های پیشنهادی وبسایت قصریاب، دریاچه سد سقالکسار است.

استان های شمالی کشور مراکز سرسبزی بینهایتی هستند که همه ساله مسافران زیادی را میزبانی می‌کنند. به‌خصوص خطه ی زیبای رشت و مناطق اطراف آن که تمام خلقت های مهم طبیعی پروردگار اعم  از دریا ، کوه ، جنگل ، مرداب و … را به صورت یکجا به مانند یک بسته ی دیدنی های طبیعی در خود جمع کرده است.

دریاچه سد سقالکسار

دریاچه سد سقالکسار

سقالکسار

روستای سقالکسار یکی از روستاهای دهستان لاکان است که  بین بقعه ی آقا سید شریف تا جیرده باید دنبال آن بگردیم. این روستا حدود ۱۵ کیلومتر با رشت فاصله دارد و در جنوب آن قرار گرفته است. یعنی چیزی حدود ۱۵ دقیقه بین این روستا و رشت فاصله زمانی است. بنابراین دسترسی به آن بسیار ساده است. اما جهت مسافرت به آن باید خودروی شخصی داشته باشید یا از تورهای یک روزه  که به این منطقه می‌آیند استفاده نمایید. این روستا نزدیک به ۶۰۰ خانوار جمعیت داشته و در نزدیکی های آن دریاچه های متعددی وجود دارد که نشان از طبیعت بی نظیر آن است. مهمترین این دریاچه ها که در کنار روستا قرار گرفته (( دریاچه سد سقالکسار)) است.

"<yoastmark

دریاچه و سد خاکی روستای سقالکسار

سد خاکی ای که در کنار روستا زده شده موجب ایجاد یک دریاچه ۱۵ هکتاری در این منطقه گشته است. ارتفاع دریاچه از سطح دریا نیز حدود ۶۴ متر است. آب دریاچه ی سقالکسار عمدتاً از ریزش های جوی تامین شده و درصد کوچکی از آن هم  از چشمه های اطراف آمده است. جنگل زیبای اطراف دریاچه و  در دوردستها کوه هایی با بدنه مخملی سبز ، این دریاچه را به طور کامل محاصره کرده‌اند. این تصاویر حس خاصی را به انسان تزریق می‌کند که انگار بهشت انسان را در آغوش گرفته و همه دردها را برای دقایقی از ذهن می برد. آنتن دهی گوشی نیز در اینجا خوب است اما برای تقویتحس آرامش بهتر است آن را خاموش کنید مگر برای عکاسی!.

"<yoastmark

مطالب مرتبط : اجاره سوئیت در قزوین

امکانات تفریحی منطقه

اگر از رشت به سمت سقالکسار حرکت می‌کنید اولین اتفاق ، جاده ی هموار و آسفالت شده ی روستا و دریاچه است. جای خوشحالیست که به خودروتان هیچ آسیبی نمی‌رسد. بعد از رسیدن به دریاچه مشاهده می کنید که پارکینگ دارد. اگر در روز خلوتی به این ناحیه سفر کرده باشید می توانید خودرو  خود را تا محل اتراق خود نزدیک دریاچه ببرید. اتفاق جالبی که در این محل نظر هر مسافری را جلب می‌کند این است که هنگام ورود به شما یک کیسه زباله می‌دهند و مبلغ 3000 تومان را می‌گیرند و 2000 تومان آن را هنگام خروج پس می دهند با این شرط که زباله های خود را در آن بریزید و تحویل دهید. این امر و زحمات مسئولین منطقه در تمیز نگهداشتن محیط باعث شده  که بر خلاف نقاط دیگر شمال کشور ، این مکان جزو تمیز ترین ها می باشد.

"<yoastmark

توجه کنید که قبل از ورود به محیط دریاچه خریدهای خود را از مغازه ی بیرون محوطه  انجام دهید. زیرا بعد از ورود دیگر نمی توانید خارج شوید.

در اطراف دریاچه هم آلاچیق و باربیکیو به تعداد زیاد هست که اگر شلوغ نباشد می توانید از آن ها استفاده کنید. علاوه بر اینها کافه ای زیبا کنار آب ، قایق های پدالی ، یک پارک بازی برای کودکان ، سرویس بهداشتی و نمازخانه از دیگر امکانات موجود در مجموعه ی دریاچه است.

دریاچه سد سقالکسار

دریاچه سد سقالکسار

معنی سقالکسار

برای این واژه سه معنی مختلف دیده ایم که آنها را برای شما ذکر می کنیم :

1- سقالکسار از سه واژه ی (( سقال  +  لک  +  سار )) تشکیل شده است. سقال به معنی محل آب خوردن و لک و سار نام نوعی پرنده هستند که از این دریاچه آب می خورند.

2- سقالکسار از دو واژه ی (( سقالک + سار )) تشکیل شده .سقالک عربی شده ی واژه ی (( سیالخ )) است به معنی خار سه پهلو و سار به معنی سر است .

3- در واژه ی سقالکسار ، سقالک به معنی تپه است و  سار به معنی سر . در کل این واژه معنی بالای تپه میدهد .

بهترین زمان سفر به سقالکسار 

حرف زدن از سفر به این ناحیه مانند انتخاب کردن یک مداد رنگی از جعبه ی مداد رنگی است. بهار این منطقه با رنگ سبز روشن می آید و بسیار روح نواز است. در تابستان هم پوشش گیاهی منطقه رفته رفته  ازسبز روشن به رنگ سبز تیره در می آید و نشان از پختگی طبیعت میدهد. فصل پاییز با رنگهای زرد و نارنجی و قرمز ، رنگ های این جعبه  ی مداد رنگی را تکمیل می‌کند و زمانی که این رنگ ها در آب مواج دریاچه ی سقالکسار منعکس می‌شوندحیرت انسان را برمی‌انگیزد.انگار نه انگار طبیعت در حال مرگ پاییزیست !فصل ها عبور میکنند تا میرسیم به فصل سفیدپوش زمستان در این منطقه ، که اگر با سرمای زمستان مشکلی ندارید این فصل دریاچه هم دیدنی است.

سفر به دریاچه ی سقالکسار در تمام فصل ها به شما دوستان عزیز توصیه میشود. فقط مراقب هواشناسی باشید تا به روزهای بارانی آن نخورید!.

"<yoastmark

اگر قصد سفر به شهرستان رشت و روستای سقالکسار را دارید ما در وبسایت قصریاب آماده هستیم که شما را در جهت اجاره ویلا در رشت یاری کنیم تا از راه دور و به آسانی محل اسکان خود را رزرو کنید و در شهر مقصد دیگر دغدغه ی اسکان یابی نداشته باشید. بدین منظور به بخش رشت وبسایت ما مراجعه نمایید.

دریاچه سد سقالکسار

دریاچه سد سقالکسار

پاسخ دهید