بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک
برای فعال کردن زوم کلیک کنید
بارگیری نقشه ها
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
جستجوی پیشرفته
Your search results
1398/11/09

خوی، شهر زیبای آفتابگردان

معرفی شهر خوی

جشنواره های شهرستان خوی

مناطق گردشگری شهرستان خوی

صنعت در شهرستان خوی

خوی کجاست ؟

در این مقاله قصد دارم شهر مرزی خوی را که به شهر آفتابگردان شهرت دارد معرفی کنم. این شهر زیبا در استان آذربایجان غربی در شمال غرب کشور ایران واقع شده است. این شهر با کشور ترکیه مرز زمینی دارد که به مرز رازی معروف است.

برای رسیدن به مرز رازی باید از جاده قطور عبور نمایید تا به مرز برسید. این جاده از کنار رودخانه قطور عبور می کند. وجود رودخانه باعث ایجاد پوشش سبز گیاهی شده است که منظره های زیبایی را در هنگام عبور از این جاده بوجود آورده است. پل هوایی قطور و کوه های بلند و وجود آب های معدنی و درمانی در این جاده، آن را متمایز کرده است .

عمده محصول کشاورزی این شهر زیبا تخمه آفتابگردان می باشد. در کنار تخمه های آفتابگردان، تخمه کدو نیز از شهرت خاصی برخوردار می باشد. شهرت تخمه خوی در تمام کشور زبانزد عام و خاص می باشد. تخمه ها از لحاظ کیفیت و طعم و … در سطح کشور درجه یک می باشند.

علاوه بر محصولات کشاورزی عسل نیز از تولیدات عمده خوی می باشد. عسل های تولیدی در خوی به بازار های داخلی و خارجی صادر می شوند. کشور ترکیه از مشتری های عمده عسل شهر خوی می باشد.

شهر آفتابگردان

این شهر زیبا دارای آثار باستانی و گردشگری زیادی می باشد. آثاری مثل مقبره شمس تبریزی، مزار پوریای ولی، دروازه سنگی خوی، کلیساهای مختلف در جای جای شهر خوی از آثار گردشگری این شهر می باشند.

معرفی شهر خوی

جشنواره های موجود در شهر خوی

همه ساله جشنواره های زیادی مثل جشنواره گل های آفتابگردان در این شهر برگزار می شود و از جایجای ایران برای شرکت در این مراسم به شهر خوی سفر می نمایند. جشنواره هایی مثل جشنواره شمس تبریزی و مولانا نیز همه ساله در شهرستان خوی برگزار می گردد و مقامات لشکری و کشوری برای شرکت در این مراسم به خوی سفر می نمایند.

علاوه بر جشنواره ها، مسابقات کشتی بین المللی به نام پهلوان پوریای ولی همه ساله با حضور شرکت کنندگان خارجی و داخلی در این شهر برگزار می گردد.مقاله مرتبط : کوه اورینجشنواره گل های آفتابگردان در شهر خوی

خوی ، جشنواره گل های آفتابگردان

خوی ، جشنواره گل های آفتابگردان

به دلیل نزدیک بودن شهر خوی به شهر مرزی وان در صورت وجود رویداد هایی در کشور ترکیه و شهر وان بیشتر گردشگران از شهر خوی و مرز رازی برای خروج از کشور استفاده می نمایند، چون هم امکانات شهر خوی نسبت به دیگر شهر های مرزی بالا می باشد و هم به شهر وان نزدیک تر می باشد. وجود مکان های اقامتی و رفاهی در شهر خوی سبب می شود که گردشگران و مسافران با خیالی آسوده در این شهر اقامت داشته باشند .

با توجه به پتانسیل بالای گردشگری در این شهر اجاره سوئیت در خوی یکی از گزینه های اقامت در این شهر می باشد.

جاذبه های گردشگری خوی

روستاهای گردشگری و زیبای این شهر میزبان مسافران زیادی می باشد. روستاهایی نظیر وار، بدلان، ولدیان و …. از روستاهای گردشگری این شهر می باشند.

علاوه بر این شهر زیبای فیرورق از توابع بخش شهرستان خوی نیز از مناطق زیبای و گردشگری شهر خوی بحساب می آید. خانه باغ ها و آلاچیق های موجود در فیرورق میزبان گردشگران از سرتاسر ایران عزیز می باشد. کوهنوردی در کوه زیبای اورین بسیار دلپذیر و نشاط آور می باشد.

باتوجه به افتتاح بیمارستان های مجهز و پیشرفته و جذب کادرهای پزشکی مجرب از تمام کشور، این شهر میزبان بیماران از سرتاسر کشور برای درمان می باشد. بیمارستان آیت الله خویی و امیرالمومنین و امام خمینی از بیمارستان های مجهز این شهر می باشند.مقالات مرتبط : آرامگاه پوریای ولیصنعت در شهر خوی

باتوجه به اینکه این شهر در مسیر جاده بین المللی قرار گرفته است و از لحاظ استراتژیک بسیار با اهمیت می باشد، سرمایه گذاران خارجی و داخلی زیادی در این شهر نسبت به سرمایه گذاری اقدام کرده اند. شهرک های صنعتی جدید الاحداث در این شهر و ایجاد زیرساخت های عالی در این شهرک ها نظیر آب، گا ، برق و …. و دادن معافیت های مالیاتی 20 ساله به سرمایه گذاران باعث جذاب تر شدن این منطقه برای سرمایه گذاری شده است. از همین رو سرمایه گذاران چینی با سرمایه گذاری کلان در این شهر نسبت به احداث کارخانه فرآوری طلا در این شهر تاریخی کرده اند که باعث ایجاد اشتغال در این شهر شده است .

همینطور سرمایه گذاران خارجی از شهر باکو در شهرک های صنعتی سرمایه گذاری کرده اند. یکی دیگر از صنایعی که خیلی مورد توجه سرمایه گذاران خارجی و داخلی شده است تولید مبل های باکیفیت در این شهر می باشد.

سرمایه گذاران ترک با ایجاد کارگاه های تولیدی مبل در شهر خوی نسبت به تولید مبل اقدام می نمایند و به کشور های منطقه صادر می کنند.

همینطور شهر خوی همه ساله با برگزاری جشنواره های مبل، باعث جذب گردشگر برای شرکت و بازدید از این جشنواره ها می گردد، که می توانند با قیمت های بسیار پایین نسبت به دیگر شهر ها اقدام به خرید مبل نمایند. با توجه به اینکه در آینده نزدیک شهر خوی تبدیل به منطقه آزاد تجاری خواهد شد پتانسیل رشد فراوانی دارد.

سرمایه گذاران می توانند از هم اکنون اقدام به سرمایه گذاری در این شهر نمایند.

برای اطلاع از شهر می توانید با پشتیبانی سایت قصریاب تماس حاصل نمایید.

پاسخ دهید