بازنشانی گذرواژه

ثبت نام املاک
برای فعال کردن زوم کلیک کنید
بارگیری نقشه ها
ما هیچ نتیجه ای پیدا نکردیم
نقشه باز
جستجوی پیشرفته
Your search results
1398/09/23

معرفی جاذبه های طبیعی اردبیل

معرفی اردبیل

استان اردبیل از استان های شمال غرب کشور می باشد و به دلیل آب و هوای معتدل و کوهستانی، از طبیعت بکر و ناب بهره می گیرد. در این مقاله به شرح مختصری از مکان های طبیعی استان اردبیل می پردازیم تا شما مسافران عزیز بتوانید با فکر باز و با خیال راحت به این مناطق گردشگری سفر کنید.

اردبیل

اردبیل

مراکز گردشگری اردبیل

از مراکز گردشگری و طبیعی شهر اردبیل میتوان به تالاب توپراق کندی، منطقه بولاغلار، تفرجگاه اندبیل، پل معلق، دریاچه نئور، دریاچه شورابیل، پل معلق پیر تقی، داش حامامی، غاریخگان معروف به بوزلوق، اکو کمپ دورنا مشکین شهر، جهنم دره سی، رودخانه قره سو، دریاچه آت گولی، طاووس گولی، روستای انار، کوه سبلان، منطقه طبیعی کپز، پارک جنگلی مشکین شهر، شیروان دره سی، جنگل حاتم مشه سی، مناظر طبیعی تنگ، دریاچه آیقار، روستای زیبای موئیل،روستای بکر کنسول کندی، آبشار زیبای گورگور موئیل،دریاچه جبران گولی و….. را نام برد.مقاله مرتبط : جهنم دره مشکین شهرشهر اردبیل به دلیل جاذبه طبیعی بسیاری که دارد از پتانسیل بیشتری برخوردار است. به همین دلیل سالانه گردشگران زیادی به این استان سفر می کنند.

شما می توانید با مراجعه به سایت قصریاب علاوه بر اجاره منزل مبله در اردبیل با اطلاعات تاریخی و طبیعی و همچنین فرهنگ و عقاید مردم ایران زمین در سراسر کشور عزیزمان آشنا شوید.

تفرجگاه اندبیل

اردبیل

اردبیل

این تفرجگاه در روستای اندبیل واقع شده که حدودا 120 کیلومتر از شهر اردبیل فاصله داشته و یکی از روستا های شهرستان خلخال می باشد. با توجه به وجود قلعه کافی و وجود آتشکده در ارتفاع آن بیانگر تمدن دیرینه این منطقه گردشگری است.

گردشگران عزیزی که قصد سفر به اردبیل را دارند حتما از این تفرجگاه دیدن فرمایند. تفرجگاه اندبیل به دلیل مجاورت با جنگل های کوهستانی، منظرهای خاص را به وجود آورده است.

تالاب توپراق کندی

این تالاب زیبا که در حوالی روستای توپراق کندی واقع شده است از مناطق گردشگری بسیار آرام و دور از حاشیه شهری است. این تالاب زیبا در شهرستان بستان آباد قرار دارد و در حوالی مرزی رود ارس واقع شده است.

منطقه گردشگری بولاغلار

اجاره روزانه اردبیل

این منطقه که در حوالی شهرستان نیز می باشد به دلیل داشتن چشمه های فراوان و همچنین نزدیکی به شهر گردشگری سرعین از پتانسیل خاصی برای جذب گردشگران عزیز برخوردار است. این منطقه دارای هفت چشمه می باشد که نهایتا این چشمه ها به هم پیوسته و به رودخانه آغلاغان ملحق می شوند. رود خانه آغلاغان به دلیل عبور از شهرستان نیر جذبه خاصی به این شهرستان می دهد.

همانطور که گفته شد این شهر علاوه بر داشتن چشمه های آبگرم به دلیل نزدیکی به شهر زیبای سرعین سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

پل معلق اردبیل

پل معلق اردبیل

این پل معلق گه در شهرستان مشکین شهر قرار دارد به عنوان بزرگ ترین پروژه استان اردبیل شناخته شده و در حال حاضر طولانی ترین پل معلق خاورمیانه می باشد.

این منطقه گردشگری که خیاو تاگردولی نام دارد دارای تالار های پذیرایی، سوئیت های اجاره ای، مناظر طبیعی زیبا و بازارچه های سنتی است و آماده پذیرایی از شما مسافران محترم می باشد.

منطقه گردشگری دریاچه نئور

این منطقه حفاظت شده در نزدیکی اردبیل می باشد و سالانه هزاران گردش گر را روانه این منطفه بکر می کند. وجود انواع حیوانات این منطقه را متمایز کرده است و کسانی که مایل به تحقیق  و مطالعه زیست محیطی هستند. حتما توصیه می شود از این منطقه حفاظت شده دیدن فرمایید.

دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل اردبیل

دریاچه شورابیل اردبیل

این دریاچه زیبا در داخل شهر اردبیل می باشد. وجود قایل های موتوری برای گردش و سیاحت شما مسافران عزیز و همچنین رستوران ها و شهربازی کنار دریاچه زیبایی این دریاچه را چند برابر می کند. در زمستان های سرد اردبیل یخ زدگی دریاچه جلوه خاصی به این شهر زیبا می دهد.

اگر عازم شهر اردبیل هستید، حتما از این دریاچه زیبا دیدن فرمایید.

پل معلق پیر نقی

پل معلق پیر نقی

این پل در حوالی شهر هشتچین از توابع شهرستان خلخال می باشد. روستای پیر نقی که در اطراف این پل می باشد فقط یک خانوار داشته و قبلا مورد استفاده پژوهشگران قرار می گرفت. اگر برای قصد دارید از این پل مهیج  دیدن کنید حتما از چشمه های معدنی این مکان گردشگری دیدن فرمایید.

دوچشمه کنار هم همراه با درختانی زیبا منظره ای خاص را به وجود اورده است. پل پیر تقی در محل اتصال دو رودخانه گیوی چای و قزل اوزون قرار دارد.  به دلیل خروشان بودن رودخانه جرعت بسیاری برای عبور از این پل معلق می خواهد.

این استان به همین دلیل از پتانسیل بالایی در زمینه گردشگری برخوردار است.

پاسخ دهید